Redaktionen

Vi jobbar på Nypon förlag!

Lena Maria Nordstrand, förlagschef
lenamaria@nyponforlag.se

Henny Holmqvist, förläggare mångspråk och engelska
henny@nyponforlag.se

Annette Persson, huvudredaktör Nypon förlag
annette@nyponforlag.se

Bengt Revin, controller och inköpare
bengt@nyponforlag.se

Kevin Pedersen, förlagsassistent och sättare
kevin@nyponforlag.se

Lina Nordstrand, förläggare Vilja förlag
lina@nyponforlag.se 

Mia Ljunggren, huvudredaktör faktaböcker och Vilja förlag
mia@nyponforlag.se

Sandra Svensson, marknad och kommunikation
sandra@nyponforlag.se

Sara Wåglin, huvudredaktör faktaböcker och Vilja förlag (föräldraledig)
sara@nyponforlag.se

Vår postadress är:
Nypon förlag AB
Stortorget 11
252 50 Helsingborg

Telefon: 042-442 24 20
E-post: info@nyponforlag.se